علت خاموش و روشن شدن مداوم گوشی موبایل

علت خاموش و روشن شدن مداوم گوشی موبایل

علت خاموش و روشن شدن مداوم گوشی موبایل

یکی از مشکلات متداولی که کاربران گوشی‌ها ممکن است با آن روبرو شوند، خاموش و روشن شدن مداوم گوشی موبایل است. این مشکل در عین داشتن شارژ باتری، خارج از اختیار کاربر امکان دارد اتفاق بیفتد. این اتفاق را می‌توان اتفاق تلخ و ناخوشایندی برای دارندگان گوشی تلفن همراه به شمار آورد. مشکل خاموش و روشن شدن گوشی می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. گاهی ممکن است به دلیل بالا بودن بیش از حد فرکانس پردازنده گوشی شما در حین کار خاموش شود. که در ادامه به بررسی آن می‌پردازیم.
گاهی ممکن است دلیل این اتفاق یک ایراد سخت افزاری یا نرم افزاری باشد. در مورد اختلالات نرم افزاری یکی از موارد تغییراتی مثل نصب برنامه‌های نامطمئن روی گوشی و بوت نشدن آن می‌باشد که جای نگرانی زیادی نیست، زیرا این مشکل معمولا با چند ترفند ساده قابل حل است. در این موارد پیشنهاد می‌شود ریکاوری یا بوت لودر بر روی گوشی اجرا شود. البته اجرای رام‌های غیر رسمی یا همان سیستم عامل‌های دستکاری شده و فلش کردن گوشی توصیه نمی‌شود زیرا ممکن است باعث به وجود آمدن مشکلات ثانویه شود. اما در موارد مشکلات سخت افزاری نیاز است از متخصصان زبده در این امر کمک گرفت.
گاهی علت خاموش و روشن شدن گوشی تلفن همراه ،خارج شدن باتری از محل قرارگیری خود می‌باشد که در اثر ضربه یا تکان دادن ناگهانی باتری اتفاق می‌افتد پس لازم است اول به این موضوع که اتصال باتری شما دچار مشکل شده است یا نه؟ شک کنید البته در اکثر اسمارت فون‌های جدید امکان جدا شدن باتری وجود ندارد که در این مورد باید به کارشناس مربوطه مراجعه کنید.
به جز اختلال باتری که در سطر بالا توضیح داده شد می‌توان به داغ شدن بیش از حد گوشی اشاره کرد که می‌تواند باعث این مشکل گوشی شود. در صورتی که گوشی بیش از حد داغ شود، امکان آسیب رساندن به اجزای برد گوشی و بروز خسارت‌های جبران ناپذیر بسیار بالا می‌باشد. از این رو گوشی به صورت خودکار خاموش می‌شود تا از ایجاد این خسارت‌ها جلوگیری کند.

راه‌های حل مشکل خاموش و روشن شدن گوشی موبایل

نصب آنتی ویروس قوی روی گوشی

از آن جا که ممکن است این مشکل در اثر وجود ویروس و بدافزارها اتفاق بیفتد، برای رهایی از آن لازم است که آنتی ویروس مطمئن و قوی بر روی گوشی نصب شود.

قرار گیری در حالت SAFE MODE

سیستم عامل‌های اندروید نیز گاهی ممکن است راهکار مفیدی در زمینه‌ی حل این مشکل باشد برگردادن سیستم عامل گوشی به نسخه ی قبل از آپدیت برای سیستم عامل‌های IOS آیفون در مواردی که گوشی قبل از انجام آپدیت چنین مشکلی نداشته باشد.

انجام ریست فکتوری

همانطور که در بالا گفته شد اگر تمامی راهکارها به نتیجه نرسید، گوشی خود را یک بار به تنظیمات کارخانه برگردانید و اطلاعات آن را تماما پاک کنید، ریست فکتوری گوشی باعث می‌شود تمام تنظیماتی که بعد از تولید بر روی گوشی شما ایجاد شده حذف شود و به حالت اولیه برگردد. با این کار اگر مشکل خاموش و روشن شدن پشت سر هم گوشی شما نرم افزاری بوده باشد، به احتمال بسیار بالا دیگر اتفاق نخواهد افتاد.

2 پاسخ

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند