برنامه اندروید کنترل از راه دور کامپیوتر

برنامه اندروید کنترل از راه دور کامپیوتر

برنامه‌های نرم افزاری اندروید برای کنترل از راه دور کامپیوتر

معرفی برنامه اندروید کنترل از راه دور کامپیوتر

برنامه اندروید کنترل از راه دور کامپیوتر مبحث اصلی این مقاله می‌باشد که به توضیح مختصری در مورد برنامه‌های Any Desk، Team Viewer، Microsoft Remote Desktop، Chrome Remote Desktop، Splashtop Personal Remote PC خواهیم پرداخت. شاید برای شما پیش آمده است هنگامی که بیرون از منزل یا محل کار خود هستید نیاز به فایلی از کامپیوتر خود داشته باشید و یا بخواهید مشکل کامپیوتری یک از دوستانتان را از راه دور بررسی کنید. دسترسی به کامپیوتر از قابلیت‌های جذاب گوشی‌های اندرویدی می‌باشد. برنامه‌های زیادی بدین منظور وجود دارد اما ما برنامه‌های برتر اندروید برای کنترل از راه دور کامپیوتر را به شما معرفی می‌کنیم که عملکرد مناسبی را در بین سایر برنامه‌ها دارند.البته این قابلیت به طور عکس نیز قابل اجرا است و می‌توان به وسیله کامپیوتر به گوشی دسترسی پیدا کرد. اما برای این کار نیاز به برنامه‌هایی داریم که این کار را برای ما آسان نمایند. چنین برنامه‌هایی پس از نصب در گوشی اتصال به کامپیوتر را بسیار آسان می‌نمایند.

Any Desk

برنامه Any Desk از جمله برنامه اندروید کنترل از راه دور کامپیوتر است. بعد از نصب این برنامه مراحل اتصال به کامپیوتر را انجام می‌دهیم. این برنامه برای استفاده شخصی رایگان می‌باشد اما اگر در سطوح تجاری از آن استفاده شود، برای استفاده از آن باید هزینه پرداخت کرد. از ویژگی‌های این برنامه رابط کاربری ساده می‌باشد.

برنامه اندروید کنترل از راه دور کامپیوتر anydesk

Team Viewer

از برنامه اندروید کنترل از راه دور کامپیوتر که تا کنون کارایی خوبی از خود نشان داده است می‌توان به برنامه Team Viewer اشاره کرد. این برنامه از جمله برنامه‌های مناسب برای استفاده در کامپیوتر‌های شخصی می‌باشد. تیم ویور در نسخه‌های شخصی رایگان است اما در نسخه‌های تجاری برای استفاده از آن باید هزینه اشتراک پرداخت کرد. اگر چه ممکن است هنگام راه اندازی این برنامه احساس کنید این برنامه کمی پیچیده است اما پس از نصب آن متوجه کاربرد زیاد آن می‌شوید.

کارایی این برنامه بسیار بالا می‌باشد و از آن می‌توان برای انتقال فایل، تصویر و صدا با کیفیت بالا استفاده کرد. با استفاده از این برنامه می‌توان پشتیبانی آنلاین انجام دهید و مدیریت کامپیوتر خود را از راه دور در دست گیرید. برای استفاده از این برنامه پس از نصب نسخه اندرویدی در موبایل و نسخه کامپیوتری در سیستم کامپیوتری، از آن استفاده کنید. این برنامه در نسخه‌های ویندوز، MacOS، لینوکس، سیستم عامل Chrome، اندروید، IOS، ویندوز فون و سیستم عامل بلک بری منتشر شده است.

برنامه اندروید کنترل از راه دور کامپیوتر team-viewer

Microsoft Remote Desktop

این برنامه توسط شرکت مایکروسافت ارائه شده است Microsoft Remote Desktop همواره در نسخه‌های مختلف ویندوز وجود داشته است. به همین علت نیز دیگر نیازی به نصب این برنامه در سیستم عامل ویندوز وجود ندارد. بنابراین تنها کاری که نیاز است فعال سازی این برنامه در ویندوز می‌باشد. بعد از نصب این برنامه در گوشی خود مراحل اتصال به کامپیوتر برای شما نمایان می‌شود با دنبال کردن این مراحل می‌توان به کامپیوتر وصل شد. با استفاده از این برنامه می‌توان به منابعی مانند پرینتر نیز از را دور دسترسی پیدا کرد

برنامه اندروید کنترل از راه دور کامپیوتر Microsoft-Remote-Desktop

Chrome Remote Desktop

برنامه Chrome Remote Desktop جز یکی از برنامه اندروید کنترل از راه دور کامپیوتر است. برای استفاده از این برنامه آن را از گوگل پلی دریافت کنید. از طرفی سیستم کامپیوتری شما باید دارای برنامه کروم باشد. اگر چنین نیست ابتدا برنامه کروم را نصب نمایید. بعد از نصب برنامه Chrome Remote Desktop و اجرای گام به گام مراحل نصب می‌توان به کامپیوتر متصل شد. از ویژگی‌های خوب این برنامه سرعت و سادگی است.

Splashtop Personal Remote PC

برای استفاده از این برنامه هم نسخه کامپیوتری و هم نسخه موبایل باید نصب گردد. اگر چه محبوبیت این برنامه نسبت به دیگر برنامه اندروید کنترل از راه دور کامپیوتر کمتر است اما کارایی خوبی از خود نشان داده است. برای استفاده از این برنامه به شبکه محلی خود متصل شوید و به کامپیوتر دسترسی پیدا کنید. برای اتصال با استفاده از این برنامه از هر مکانی، نسخه غیر رایگان آن باید خریداری شود. از ویژگی‌های این برنامه می‌توان دسترسی به وب کم کامپیوتر اشاره کرد. این برنامه قابلیت اتصال به سیستم عامل‌های ویندوز وMacOS را دارد. از قابلیت‌های نسخه تجاری آن می‌توان به انتقال فایل، چاپ از راه دور، چت و دسترسی چند کاربر به کامپیوتر اشاره کرد.

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند