بلاگ
 آموزش – فعال‌سازی تلفن همراه

آموزش – فعال‌سازی تلفن همراه

فعال‌سازی تلفن همراه
 
مرحله اول

در ابتدا لازم است تا به سامانه همتا متصل شوید. به‌منظور فعالسازی تلفن همراه از دو طریق می‌توان با سامانه همتا ارتباط برقرار کرد :

  1. کد دستوری #۷۷۷۷*
  2. سایت اینترنتی به آدرس hamta.ntsw.ir

در اینجا ما قصد داریم تا مراحل فعالسازی تلفن همراه را با استفاده از کد دستوری #۷۷۷۷* توضیح دهیم. پس لازم است تا کد دستوری #۷۷۷۷* را شماره‌گیری کنید.

مرحله دوم

در این مرحله لازم است تا با ارسال عدد ۲، گزینه «فعالسازی» را انتخاب کنید.

مرحله سوم

در این مرحله باید شناسه ۱۵ رقمی IMEI را بدون هرگونه خط تیره، ممیز و علامات اضافی وارد کنید. شناسه IMEI از دو روش قابل مشاهده است. این شناسه هم بر روی جعبه تلفن همراه درج شده است و هم با شماره گیری #۰۶#* توسط تلفن همراهی که قصد فعالسازی آن را دارید، قابل مشاهده است.

مرحله چهارم

در این مرحله باید شماره سیمکارتی که قصد فعالسازی دستگاه با آن سیمکارت را دارید، وارد کنید.

مرحله پنجم

در این مرحله باید کد فعالسازی را وارد کنید. کد فعالسازی یک عدد ۶ رقمی است که با صفر شروع نمیشود. این کد رو باید در هنگام خرید تلفن همراه، از فروشنده دریافت کنید.

مرحله ششم

در این مرحله پیغامی برای شما نمایش داده می شود که در آن شناسه IMEI و شماره سیمکارت وارد شده نمایش داده شده است. درصورتیکه اطلاعات این پیغام مورد تائید شما است، عدد ۱ را وارد نمایید.

درنهایت پیغامی برای شما نمایش داده می‌شود که بیانگر فعالسازی موفق تلفن همراه با شناسه IMEI  و شماره سیمکارت وارد شده است. این پیغام به صورت پیامکی نیز برای شما ارسال خواهد شد.

 
نکته مهم درمورد فعالسازی گوشی‌های چند سیمکارته:

برای فعالسازی تلفن‌های همراه دو یا چند سیمکارته، تنها کافیست با استفاده از کد فعالسازی درج شده روی کارت گارانتی، شناسه یکی از SLOTها را فعال نمود. با فعالسازی یک شناسه، شناسه مربوط به SLOTهای دیگر نیز بصورت خودکار فعال خواهند شد. دقت داشته باشید که کد فعالسازی، یک کد یکبار مصرف است و پس از فعالسازی دیگر قابل استفاده مجدد نیست.

 ذکر چند نکته ضروری است:

 

  • تلفن های همراهی که تا قبل از مشمول شدن در طرح رجیستری در شبکه فعال بوده‌اند، به عنوان دستگاه مجاز شناخته شده و می‌توانند از شبکه‌های اپراتوری به‌صورت دائم استفاده کنند و احتیاجی به فعال‌سازی ندارند. دقت داشته باشید درصورتیکه صاحب این تلفن همراه قصد فروش آن را داشته باشد، باید از طریق فرآیند انتقال مالکیت اقدام نماید. پس از انجام فرآیند انتقال مالکیت، کد فعالسازی به‌صورت سیستمی از طرف سامانه همتا برای شخص خریدار ارسال خواهد شد و شخص خریدار با استفاده از این کد فعالسازی می‌تواند تلفن همراه خریداری شده را فعال نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انتقال مالکیت اینجا کلیک نمایید.

کامنت

نظر بدهید


ارتباط با ما

تهران، بعد از پل حافظ - نبش کوچه سیمی پلا ک 37

1

021-6468

info@kavoshteam.com

www.kavoshteam.com